Ébredezik az erdő. Túránk során gyönyörködhettünk a hóvirág szőnyegben. Pár nap és az odvas keltike szőnyeg váltja fel a hóvirágot. Ibolyát és tavaszi héricset is láttunk. Csobánkáról indultunk a piros kereszt jelzésen. Már a település utcája is oly mértékben emelkedett, hogy meg-meg álltunk pihenni. Beértünk az erdőbe, nem sokára elértük a sárga sáv jelzést, ami a Mackóbarlang érintésével egészen a Kis- Kevélyre vezetett bennünket. A barlangig olyan meredek ösvényen haladtunk, hogy jelzéstől jelzésig mentünk, minden jelzésnél pihenőt tartottunk. A barlang 400 méter tengerszint magasságban található. Az ásatás során barlangi medve, gyapjas orrszarvú, barlangi hiéna, ősbölény maradványai kerültek elő. Jelenleg denevérek és barlangi keresztes pókok lakhelye. Rövid pihenőt tartottunk. Tovább gyalogolva élveztük a napsütést, a madárcsicsergést. Meg-meg állva fényképeztük a hóvirágból kialakult szőnyeget. A Kis- Kevélyen újra megpihentünk, erőt gyűjtöttünk a további emelkedő leküzdésére. A piros sáv jelzésen a szembejövő kirándulókat kerülgetve, kerékpárosok útjából kitérve értünk fel az 534 méter magasan lévő Nagy-Kevélyre.

Nagy-Kevély sasbércszerű szikláinál gyönyörködtünk a panorámában. Elláttunk egészen a Dunán épült Megyeri hídig, a Budai hegységig. A mélyben az Egri vár másolatával, Pilisvörösvár, és az úti célunk, Pilisborosjenő látképével.

Továbbra is a piros sáv jelzést követve ereszkedtünk le egészen a piros négyzet jelzést elérve. Ez a jelzés fenyves erdőn át vezetett a település felé, szurdokszerű mélyedésben, sziklalépcsőkön.

Pilisborosjenőről kellemesen elfáradva, folyadékpótlás után autóbusszal utaztunk Budapestre.

A bátor, kitartó csapatnak köszönöm, hogy velem tartottatok.

Versegi Károlyné túravezető